Když chcete hubnout, nesmíte se trápit aneb jak může být dieta příjemná 

Už jste zkusili snad všechny diety, přečetli jste nespočet různých článků a rad, jak zaručeně zhubnout a stále se vám to nedaří? Vyzkoušejte něco jiného.

Když chcete hubnout, nesmíte se trápit aneb jak může být dieta příjemná

V životě snad každý z nás alespoň jednou vyzkoušel nějakou tu dietu. Pokud se hubnout snažíte opakovaně, jistě jste si vyslechli už nespočet rad, přečetli jste stovky článků a z toho vyzkoušeli desítky diet, které k ničemu nevedly? Proč? V první řadě je zapotřebí uvědomit si, že během žádné diety se nesmíte nesmyslně mučit, když si budete zakazovat něco, co máte moc rádi a jíte to pravidelně, dříve či později se k tomu vrátíte a přejíte se. Opakované chyby vedou k jedinému, dalšímu nárůstu váhy, k frustraci a neschopnosti docílit toho, co chcete.

pexels-photo-5096951

Najděte rovnováhu

Jak dobře znáte své tělo? Možná, že víte, co vám prospívá a co ne, a pokud to nevíte, měli byste to zjistit. Obecně vzato ale nikomu neprospívá, když si zakazuje něco, po čem hodně touží a má to v podstatě na dosah. Rádi si dáte k obědu oblíbenou svíčkovou? Tak si ji dejte, i když se snažíte zhubnout. Když si oblíbené jídlo budete neustále zakazovat, protože není dietní, jednou vás to bavit přestane a dosyta se najíte. Možná tím ale ovlivníte dosavadní snahu. Musíte proto hledat rovnováhu. Vymažte z hlavy zázračné diety a počítání kalorií, jděte vlastní cestou a poslouchejte své tělo.

pexels-photo-3859243

Při hubnutí jde vlastně jen o jedno, najít rovnováhu mezi tím, co jíte, kolik toho za den sníte a také kolik pohybu denně máte. Může to trvat, ale jednou uvidíte výsledky, stačí změnit zdánlivé maličkosti ve svém životě. Uberte počet knedlíků ke své oblíbené omáčce a vyhýbejte se cukrům. A pozor, ty se schovávají téměř všude.

Skrytý zabiják

Že je cukr dobře skrytým zabijákem, to jste už určitě také slyšeli. I když to víme, málokdy nám dochází, že tomu tak skutečně je. Právě skrytý cukr vám ale může znesnadňovat hubnutí nejvíce. A protože ho nevidíme, je těžké jej odhalit a vyhýbat se mu. On totiž cukr není pouze v cukrovinkách. Je také v kořenících směsích, které rádi sypeme na maso, je ukryt v omáčkách a polotovarem, nemluvě o nevinně vypadajícím ledovém čaji nebo kousku pečiva.

Kalkulačka BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ je osvědčeným ukazatelem toho, jak na tom se svou váhou jste. Zkuste si vypočítat své BMI a pusťte se do změny co nejdříve. Dlouhodobá nadváha nesvědčí pouze vašemu vzhledu. Může být spouštěčem i nejrůznějších onemocnění. I když ale víte, že zhubnout potřebujete kvůli zdraví, není to důvod být z toho ve stresu.

Mějte se rádi a ke změně se dopracujte postupně, s úsměvem a hlavně si nikdy nic úplně nezakazujte.