Kdy a kde oceníte umělé květiny

Ti z vás, co pamatují dobu socialismu, si možná vybaví, jaké tehdy existovaly umělé květiny. Výroba plastických hmot byla v té době teprve v počátcích a to se také projevilo na kvalitě zpracování jednotlivých výrobků. Jinými slovy, s těmi umělými rostlinami to nebyla žádná sláva, hodily se spíše jako hřbitovní výzdoba, ale do bytu jako něco dekorativního to příliš nepřipadalo v úvahu.

umělé pivoňky

Dnes je však situace diametrálně odlišná, některé rostliny téměř nerozeznáte od těch pravých a můžete je mít i v místech, která jsou reprezentativní, a kam se živé rostliny nehodí nebo nemají pro život vhodné podmínky.

Nemáte na květiny čas – líbí se vám krása rostlinného světa, ale nedokážete se o květiny či pokojové rostliny postarat, protože tomu nerozumíte, anebo máte málo času se zabývat přesazováním, zastřihováním, zálivkou a dalšími úkony? Pro tyto případy jsou umělé květiny pivoňky vhodným řešením.

Není tu dostatek světla – lidé, kteří milují živé rostliny, by jim nikdy neprovedly takovou pošetilost, že by je umístily do temné místnosti bez oken, například na toaletu, do koupelny nebo do předsíně. Ovšem i v těchto prostorách mohou rostliny působit velmi dekorativně, a právě ty umělé tuto službu dokonale splní. Bez problémů jimi osadíte rohy místnosti, můžete je zavěsit ze stropu, mohou být postavené na stolku, na pračce, na odkládací poličce, tedy v podstatě kdekoli.

umělá květina

Žádná údržba – umělé květiny nepotřebují žádnou údržbu. Jediné, co bude vhodné, je občasné osprchování anebo umývání ve vodě se saponátem. Silněji zašpiněné kousky, například z kuchyně od mastnoty, dobře vyčistíte roztokem vody se sodou a s octem. Umělé rostliny snesou i přímé slunce a lze je mít umístěné i ve venkovním prostředí, v mrazu i v extrémních letních vedrech. Není to zkrátka živá rostlina, ale pouze výrobek z plastické hmoty.