Web

Dnes má svůj web téměř každý a kdo ho nemá, ten jako by neexistoval. Web je něco nehmatatelného, vytvořeného ve světě jedniček a nul na počítači a je zveřejněný na své doméně v počítačové celosvětové síti zvané internet. Na internetu je mnoho webů, některé jsou velmi seriózní, jiné méně a jsou i takové, které se za seriozní nedají považovat vůbec.
Web je jedním ze základních prostředků pro podnikatele, jak dát o sobě vědět světu, o své existenci, o tom co nabízí, jak to nabízí, kde to nabízí a jak ho kontaktovat.
laptop s webem novin
Když se pustíte do tvorby webu sami, je potřeba dát si pozor na to, aby byl pro jeho návštěvníky přehledný, písmo se neslévalo s pozadím a bylo snadno čitelné, web byl přehledný a logicky rozdělený do přehledných částí, kde není problém najít kontakt na podnikatele.
Web si může každý vytvořit sám, v podstatě to není nic složitého. Ale pokud chcete web, který bude úspěšný, bude Vám dobře přitahovat zákazníky a poskytovat Vám i Vašim zákazníkům co nejlepší službu, je vhodnější, si web nechat vytvořit na míru od odborníků. O tom, zda zákazník na webu zůstane, nebo odejde, rozhoduje to, jak ho web zaujme v první okamžik na první pohled v několika prvních sekundách. Pokud se web jeho návštěvníkovi nelíbí, přijde mu nepřehledný, nenabídne mu hned to, co hledá, návštěvník odchází na jiný web, který mu dá na první pohled to, co hledá.
Prvky, které vnímá návštěvník webu jako první je název webu, následně první pohled na úvodní stránku, její pozadí, čitelnost textu a případné fotky. Na druhý pohled návštěvník webu zkoumá obsah webových stránek, jejich relevantnost k tomu, co hledá, jednoduchou orientaci na stránkách, to, jak rychle mu stránky nabídnou řešení jeho problému.
ruka s koulí plnou jedniček a nul
A co dokáže návštěvníka webu od návštěvy odradit? První věc, která návštěvníka nejčastěji odradí je, když na něho vyskočí automaticky otvírané okno s nabídkou zadání e-mailu k odběru novinek, když jsme ještě web ani neviděli. Dále je odrazující, když vyskakovací okno jednou zavřete a ono na Vás v zápětí vyskočí další, nebo dokonce okno nejde zavřít a překáží ve čtení textu a prohlížení obsahu stránek.

3.2/5 - (4 votes)
Posted in Web