Koupání zvířat. Ano či ne.

Máte doma zvířátko a rádi byste věděli, jestli ho můžete trochu zchladit nebo ne. Možná jste nevěděli, že některé druhy zvířat je nebezpečné koupat. Mohlo by jim to pak způsobit potíže s kožichem nebo by dokonce mohli prochladnout. I v horkých dnech. Jaké typy zvířátek je tedy bezpečné koupat a pro které je to nebezpečné?

 

Takové klasické zvíře jako je třeba pes je samozřejmě úplně v pořádku vykoupat. Ne každému pejskovi se to sice líbí, ale vůbec jim to nevadí. Jediná věc, která by je mohla ohrozit je šampon. Sledujte jak pes reaguje na použití určitého šamponu. Jestliže se začne nekontrolovatelně kousat a škrábat, víte, že s šamponem není něco v pořádku, nebo je váš pes vysoce citlivý nebo alergický. Pokud se stejný problém bude opakovat po užití jakéhokoliv šamponu, navštivte veterináře, který vám poradí jaký šampon by se zrovna pro vašeho chlupáče hodil. V letních dnech můžete psa po koupeli klidně nechat mokrého a nechat ho vyběhat se venku. Sice riskujete, že se někde vyválí, ale to už k vlastnění pejska patří.

 

papoušek u vody

 

Další zvířata, která milují koupání jsou papoušci. Nemůžete je koupat stejným způsobem jako třeba psa. Papoušci od přírody milují koupání se v dešti. Tak se snažte něco podobného papouškovi dopřát. Kupte si nějaký rozprašovač vody a postříkejte jím krásné peří papouška. Dělá jim to dobře, zchlazuje je to a hlavně je to zdravé pro jejich opeření. Někdy jste si mohli všimnout, že se váš papoušek vykoupal i v misce s vodou. Pokud to dělá často, můžete mu co klece pořídit malé koupaliště. Nějaká mělká mísa s příslušného materiálu, který by papoušek nemohl ukousnout by byla ideální.

 

morče v trávě

 

Zvířata která nedoporučujeme koupat jsou hlodavci. Sice je možné jim dát malou koupel, ale je tam risk toho, že nachladnou. Pokud chcete nějakého křečka nebo králíka zchladit, dejte mu do klece namočenou a vyždímanou deku na kterou se může v případě potřeby vyvalit a ochladit se. Uvidíte, že si hlodavec vybere sám jestli je mu vlho příjemné nebo ne.