Pomocník pro klidné spaní


Celé generace si léčily různé zdravotní problémy pomocí bylinek. Nic jiného totiž ani nebylo k dispozici. Až s nástupem moderní medicíny došlo k jejich útlaku, protože lidé si zvykli chodit do lékárny pro léky. I dnes v lékárnách najdete bylinky, ale naprostá většina lidí dává přednost lékům. A je to škoda, protože bylinky rostou nejen na loukách a v lesích, ale mnoho druhů najdete třeba i u sebe na zahradě.

hloh květ

Bylinky jako prevence
Chcete mít nízký cholesterol nebo si chcete upravit vysoký krevní tlak? Toužíte po tom abyste mohli snadno usínat? Nebo vás trápí že nejste v psychické pohodě? Nejen tyto potíže lze řešit i preventivně. Mnoho lidí užívá doplňky stravy, které obsahují právě bylinky. Pravidelnou konzumací snížíte riziko vzniku nějakého problému.

Přírodní lék
Jsou stále i lidé, kteří jako první sáhnou po bylinkách, když je něco trápí. Bylinky mají velkou léčivou sílu, ale je potřeba s nimi umět zacházet. Ne každá bylinka je vhodná pro každého, a některé druhy se nesmí kombinovat. Je to jako s léky. Proto pokud si nevíte rady, raději se poraďte s lékařem nebo v lékárně.

hloh bobule

Nejrozšířenější bylinkou, která se používá dodnes, je hloh. V jaké formě se s ním nejčastěji setkáte? Většina lidí si dává hloh čaj, protože se prodává už jako hotový a sušený. V přírodě ho moc lidí nepozná. Díky hlohu se vám podaří dostat do kondice srdce i oběhovou soustavu, a navíc vám srovná krevní tlak. Je to ideální bylinka pro každého, kdo chce mít jistotu, že má zdravé srdce. Mnoho lidí s nadváhou má vyšší tlak, a pokud nechcete do konce života brát léky, je dobré optimalizovat váhu a užívat kvalitní doplňky stravy, kterým může být třeba právě hloh. Je vyhlášený pro svoje pozitivní účinky na zdraví, tak proč ho neužívat? Je to levnější a zdravější než brát léky. Dejte šanci bylinkám ukázat vám, co v nich je.