Splňte si svůj sen o podnikání – Jaké výhody má s.r.o. a jak úspěšně firmu rozjet?

Chcete podnikat ale nevíte, zda to bude lepší pod vlastním jménem nebo jako právnická osoba? Je lepší založit s.r.o. nebo se dát na živnost? Kdo vám pomůže?

Splňte si svůj sen o podnikání – Jaké výhody má s.r.o. a jak úspěšně firmu rozjet?

Podnikání je snem mnoha lidí a nejlepší a nejlákavější na tom asi je to, že se člověk stává nezávislým a může si prostě plnit svoje sny. Je ale velký rozdíl v tom, zda se do podnikání vrhnete jako fyzická osoba a budete tedy živnostníkem a OSVČ nebo se stanete právnickou osobou a založíte s.r.o. Jako fyzická osoba budete vždy podnikat pod svým jménem, ale mnohem lepší je, když podnikáte pod názvem podniku, můžete si tak zvednout šance na úspěch. Jak ale úspěšně firmu rozjet, když se bojíte, že neuspějete? Může vám v tom někdo pomoci?

začněte podnikat

Jakou formu podnikání zvolit?

U nás mají podnikatelé na výběr, jakou formu podnikání si zvolí. Pokud chce podnikat jen jeden člověk, může si vybrat mezi OSVČ a založení s.r.o. Jako OSVČ ale člověk podniká sám jen pod svým jménem a navíc je nutné ručit veškerým majetkem, to u s.r.o. je mnohem lepší, protože se neručí celým majetkem, ale pouze veškerým majetkem firmy. Úlevy pak v případě s.r.o. vznikají i v případě odvodů za sociální a zdravotní pojištění, OSVČ si zkrátka připlatí, zatímco u s.r.o. se odvody platí v závislosti na tom, zda si podnikatel vyplácí podíly na zisku nebo se sám zaměstnává. Procenta odvodů klesají, pokud si podnikatel vyplácí pouze procenta ze zisku. Liší se zde i daňová povinnost, odvody nejsou nutné hned od začátku.

U s.r.o. je navíc nutné mít název firmy, takže pod tímto názvem se i podniká a prezentuje. To samozřejmě mnohem více zvyšuje prestiž a šance na úspěch. Právnická osoba vždy působí více věrohodně než osoba fyzická. Zdá se, že založit si s.r.o. je výhodnější. A jak na to?

založte si s.r.o.

Jak založit s.r.o.?

Založit s.r.o. není samozřejmě jen tak a člověk musí splnit jisté podmínky. Mimo jiné je nutné mít sídlo společnosti. Je nutná i návštěva notáře, bez toho by ani s.r.o. vzniknout nemohlo. Potřebujete poradit? Máte jistou vizi ale neumíte to dotáhnout do konce? Potřebujete prostory? Můžete se obrátit na firmu, která vám se vším pomůže, poradí a dokonce vám seženete i vhodné prostory pro sídlo firmy. Stačí si říct, chci Vás navštívit a jednat v Brně companiesandoffices.

Domluvte si schůzku a buďte zase o krok blíž ke svému vlastnímu podnikání se skvělým zázemím.