Chov rybiček v akváriu

Specifický koníček

Když si chceme pořídit domácího mazlíčka, tak máme na výběr z různých zvířat. Vybíráme podle toho, které se nám líbí, kde bydlíme a kolik času jsme schopni mu věnovat. Třeba takový pes potřebuje své zázemí a péči od člověka, což znamená nejen trávit s ním čas, ale také mu poskytnout dobrý výcvik. Pro někoho, kdo není moc času doma to tedy není úplně ideální. My se nyní budeme zabývat rybičkami, což je poměrně specifické zvíře.

červená rybička

Nedá se říct pro koho jsou vhodné, protože nás prostě musí zaujmout a zajímat, protože potom si můžeme vychutnávat pohled do akvária, kde postupně naše rybičky rostou a žijí si tu svůj život. Dnes máme i v běžných prodejnách na výběr z různých ryb a rostlin, takže si můžeme sestavit akvárium dle sebe, aby se líbilo nám i rybičkám. V interiéru nám akvárium vytvoří hezkou dekoraci, protože je radost na něj pohledět. Také nás díky vodě nebude trápit příliš suchý vzduch.

Správná péče

Každé zvíře potřebuje vhodnou péči a u rybiček tomu není jinak. Jako první je pro ryby vytvořit vhodné prostředí, ve kterém se jim bude dobře žít. Samotné akvárium musí být dostatečně velké, mít hranatý tvar a jeho obsah by se měl blížit přirozenému prostředí pro daný druh ryb. Rostliny kromě zaplnění prostoru také zlepšují čistotu vody. Jakmile vytvoříte vhodné prostředí a zalijete jej vodou, tak jej nějakou dobu nechte uležet. Následně do něj umístíme vhodné rybičky v rozumném počtu.

akvárium v pohybu

Co se týče krmení, tak s ním to nemůžeme přehánět, a proto odborníci doporučují krmit vícekrát denně v menších dávkách. Co se týče vody, tak dobrý ekosystém ji slušně čistí, takže stačí vyměnit třeba třetinu jednou za 10 dní. Následně je potřeba odkalit dno a vyčistit skla s filtrem. Také je potřeba, aby rybičky měli dostatek světla, což se zajišťuje nejčastěji za pomocí vhodné žárovky. S chovem Vám můžou případně poradit třeba ve zverimexu.