Koupě vlastního bydlení se nemusí vždy prodražit

Koupit si při dnešních cenách vlastní nemovitost není jen tak. Většinou je potřeba získat hypotéku, což je rok od roku složitější. Zvláště u méně majetných.

Koupě vlastního bydlení se nemusí vždy prodražit

Asi by bylo bláhové myslet si, že většina lidí chce bydlet v podnájmech. Proč by si to měli přít, když je to takřka ve všech ohledech daleko horší než bydlení po vlastní střechou. Je zde však jeden malý problém – ne každý si může své vlastní bydlení dovolit. Jasně, to zde bylo vždycky, ale nyní už to není pouze problematika, která se týká pouze lidí s malými příjmy. Vzhledem k dnešním až příliš velkým cenám si vlastní bydlení nemohou dovolit ani jedinci, kteří vydělávají nadprůměrně. Hlavně ve větších městech je to velký problém, který se však začíná projevovat stále více i v menších obcích.

Dům

A tak není divu, že se Češi pohlížejí i po něčem jiném. Alternativ samozřejmě mnoho není, tedy pokud netoužíte bydlet pod mostem, ale existují. Jednou z nich jsou i mobilní domy Top-mobilnidomy.cz nové generace, které jsou vhodné k celoročnímu bydlení i pro menší rodiny.

Financování domu

Dají se pořídit v mnoha verzích

Je velice nepravděpodobné, že by se pro někoho jednalo o vysněné bydlení, ale rovněž nejde o žádnou pochybnou koupi. Kdo chce bydlet kvalitně a za rozumné peníze, ten s moderním mobilním domem chybu neudělá. Platí to ale jen v případě, že disponuje vlastním pozemkem a zároveň nemá příliš velkou rodinu. Jedná se totiž o bydlení, které je prostorově trochu skromnější, takže nikdo nemůže čekat, že by v něm mohl žít s více než jedním dítětem. Svou velikostí připomínají byty v panelácích. Samozřejmě, že hodně záleží na verzi. Některé jsou větší, jiné menší. Ovšem ani ty největší nejsou kdovíjak velké.

https://www.youtube.com/watch?v=dbXEpK54Vnw&t=1s

Prostory k podnikání

Když už zde byly naťuknuty různé verze mobilních domů, není od věci se zmínit o tom, že hlavně ty dříve vyrobené už pro bydlení příliš výhodné nejsou. Postrádají jak vhodné zateplení, tak nemají ani příliš mnoho prostoru k žití. Co však nevyhovuje jednomu, může potěšit druhého. Tyto modely sice nejsou využitelné k bydlení, ale na druhou stranu se z nich dají udělat třeba prodejny rychlého občerstvení. Díky jejich mobilitě to není problém. A jsou levné, což je super vlastnost nejen pro podnikatele.

Posted in Byt