Dobrý stav počítače

Antivir

Hned po nákupu zařízení bychom měli dbát na jeho zabezpečení, abychom se vyhnuli různým hrozbám. Cílem útočníků je většinou získat naše osobní data či peníze, což není nic příjemného. Jistě se nechcete setkat ani s virem, který maže soubory, nebo naopak instaluje nevyžádané aplikace například za účelem těžby kryptoměny. Proto se musíme před takovými hrozbami chránit.

kybernetická bezpečnost

Nezapomínejte rozhodně na dobrý antivirus, protože ten kontroluje soubory, které stahujeme a mnoho dalších věcí, aby odhalil hrozbu ještě dříve, než začne škodit, takže je to opravdu důležitý software. Samozřejmě je výhodné, abychom se i my chovali zodpovědně, protože tím riziko ještě více snížíme. Neklikejte proto na podezřelé reklamy či soubory, protože kdo ví, co všechno obsahují. Zvlášť opatrní buďte s internetovým bankovnictvím, abyste nezadali svůj přístup na nějakou podvodnou stránku, která vypadá podobně jako ta pravá.

Svižný chod

Jakmile zařízení používáme delší dobu, tak se nám uložené soubory hromadí, což je pochopitelné, ale je potřeba držet zaplníte disku v rozumné míře, protože není dobré mít disk úplně plný. Sem tam soubory projděte a ty zbytečné rovnou vymažte. Na druhou stranu důležitá data pravidelně ukládejte. Klidně stáhněte program, který je přímo určený k čištění počítačů, protože ten dokáže odstranit řadu zbytečností a odstranit různé potíže.

notebook na stole

Zároveň dbejte na aktuálnost ovladačů, protože ty se starají o to, aby komponenty správně běželi. Když se podíváme na hardware, tak u něj je zapotřebí sem tam komponenty vyčistit od prachu. Možná Vás napadne na něj vzít vysavač, ovšem tím bychom mohli součástky poškodit. Lepší je proto vzít štěteček a opatrně vše omést. Zvláštní pozornost bychom měli věnovat větrákům. Prach kromě zhoršeného chlazení může totiž způsobit zkrat, což není nic příjemného.

Posted in PC