Hubnutí není snadné, ale často nezbytné

Obezita není pouze drobná nadváha, nad kterou by bylo možné jen tak mávnout rukou. Jedná se o nepříjemnost, co vás může poměrně dost poškodit, a to jak na fyzickém, tak i na duševním zdraví. Lidé, jež mají v těle velké množství tuku, prokazatelně trpí více chorobami než jedinci se zcela normální váhou. Důvodem, proč je stále více lidí obézních, je hlavně životní styl plný stresu, přejídání a nedostatku pohybu. Jakmile se skoncujeme s tímto nezdravým životním stylem, zmizí i obezita.

Avokádo a půl

Ne každý, kdo si o sobě myslí, že je obézní, skutečně takový je. Proto je dobré si to zjistit. Ideální je navštívit pro tento účel lékaře, nicméně se to dá udělat i doma. Stačí si jen změřit BMI. Nejedná se o nic zdlouhavého ani složitého. Každý si může opsat správný vzoreček a podle něj počítat, případně využít online kalkulačku určenou pouze k těmto druhům výpočtů.

Bezlepkový chleba

Jídelníček je základ

Jestli jsme tlustí nebo ne hodně závisí na tom, co jíme a v jakém množství. Proto by změna životního stylu měla začínat právě zde. Hlavní, problémem jsou tučné, respektive sladké potraviny. Jakmile je ze svého jídelníčku zcela vynecháte, už to by vám mělo při ubírání na váze pomoci. Když k tomu ještě přidáte větší porce zeleniny, ovoce, luštěnin a případně také libového masa, a to ve vhodném množství, můžete během docela krátké doby zhubnout celkem dost. V tomto směru je každý individuální, takže se nedivte, že váš známý hubne rychle, zatímco vám se to táhne. Můžete to být klidně i naopak.

Neúspěch?

Někdy se stává, že i správně nastavená dieta nefunguje. V takovém případě není nutné nic prodlužovat a zajít hned za expertem na výživu, který by vám měl adekvátně poradit. expertem v tomto případě může být lékař ve formě dietologa, případně výživový poradce. Takto byste měli získat cenný nadhled a zároveň návod, který bude fungovat zrovna ve vašem případě.