I pořízení chalupy patří k ekonomickému myšlení

Kdo by to byl řekl, že investice do chaty, nebo do chalupy se stane nadčasovým ekonomickým tahem! Možná se ani moc nedivíte, protože chalupu máte také. A víte, že investice do nemovitostí je investicí prozřetelnou.
jaro a chalupa.jpg
Ekonomická situace penzistů není zrovna růžová.
Jednou se i Vy dostanete do věku, kdy pověsíte práci na hřebík a stanete se penzisty na zaslouženém odpočinku. Určitě se těšíte, ale také tušíte, že po stránce ekonomické si nebudete moci už tolik vyskakovat, jako v době aktivní služby státu, nebo ve firmě u živnostníka. V penzi je každá koruna dobrá. A státní výplata důchodového zabezpečení Vám životní úroveň stoprocentně nezvedne! Naopak, že ano?
Vraťme se k chalupám a chatám.
Právě proto vlastnictví chalupy, nebo chaty patří k jednomu z nejzásadnějších kroků, které jste ještě ve středním produktivním věku senzačně učinili! Abyste si v penzi mohli spolu s penzijním spořením a aktivy na účtech zachovat odpovídající životní úroveň, jakou jste měli v době pracovních povinností.
Pořád netušíte?
Pokud jste penzisté a vlastníte byt i chalupu, máte na výběr dvě možnosti:
1.       Chcete se přece na stáří odstěhovat na chalupu a celoročně ji obývat?Takový koncept jste léta plánovali, nebo ne? A veškeré činnosti jste tomu také přizpůsobovali. A Vy svůj stávající byt chcete prodat, nebo darovat vnučce? Proč jej nepronajmete a nepřilepšíte si na důchod?
2.       Chcete ještě pár let setrvat v bytě, abyste byli nablízku mrňavým vnoučatům?Potom nabídněte na několik let rekreaci jiným rodinám ve Vaší chalupě. Je mnoho cestovních kanceláří, které Vám takový pronájem chalupy zprostředkují. A Vy se nebudete muset nijak výrazně ekonomicky uskrovňovat.
peníze.jpg
A věřte, nebo ne, podle posledních studií a statistik bylo zjištěno, že tuzemské rekreace v soukromých chatách a chalupách se nevídaně rozmohlo. Proč byste i Vy nemohli být pronajímateli?

Posted in Nezařazené