Tak trochu jiná dovolená

Dovolená, to je pro nás všechny jistý druh relaxace a odpočívání. Už máte dost klasických kempů, hotelů nebo dovolených strávených u moře v zahraničí? Určitým směrem je lákavá právě již zmíněná Čína. O této velké zemi se říká, že její obyvatelé žijí déle. Hodně o ni slýcháme, tak proč se tam tedy nevydat a neprozkoumat různá zajímavá místa. Každý máme o své vysněné dovolené jiné představy. Takže pokud se chystáme vyrazit s dalšími členy rodiny, potom nezbývá než se společně domluvit na určitých plánech. Období pro tuto nestandardní dovolenou je jaro až podzim. To je totiž doba, kdy je přijatelné počasí.

velká čínská zeď

Na samotný začátek této cesty nabízíme pár vhodných míst. Ty stojí nejen za samotnou zmínku:

· Velká čínská zeď – tohle lákavé místo je jistě ideálním výletem. Tato historická památka právě upoutá své návštěvníky především tím, že je opravdu dlouhá. Uvádí se 6000 – 8000 kilometrů. Také se zde postupně nachází další zbytky této zdi, které nebyly doposud objeveny. Stavba se skládá především ze zeminy. Doplněna je vápencem, žulou i cihlou. Pro turisty je vzhledem ke svému horšímu stavu zpřístupněna pouze některá část.

· Šanghaj, Hongkong – patří mezi moderní města. Jsou charakterizované svými fascinujícími mrakodrapy. Metropole se řadí mezi velmi velké a najdeme tam obchody, banky, hotely případně i muzea. Městy vládne takzvaný „chaos“, vzhledem k vysoké silniční dopravě. Pro cestování se nabízí využití metra, vlaku, trolejbusu, tramvaje nebo již zmíněného automobilu. Nutno podotknout že oblíbenou službou nejen turistů je taxi.

mrakodrapy šanghaj

Tento malý výběr je pouze špetkou skvostu celého tohoto světa. Vždyť i pouhé rýžové pole může ohromit naši venkovskou nebo naopak městskou povahu. Dále stojí za zmínku zoo, která se pyšní jistým symbolem pandy. Ochutnat můžeme také místní kuchyňské umění, které je většinou připraveno s větším množstvím zeleniny.

Posted in Nezařazené