Jak vybrat vůni do auta

Osvěžovače mají za úkol nejen interiér auta provonět, ale zároveň eliminovat nežádoucí pachy. Příjemná vůně vytvoří ve vozidle jedinečnou atmosféru, která znásobí pocit pohody a dobré nálady. Jaké jsou druhy těchto osvěžovačů a jak vybrat tu správnou?
Při výběru se budete moci rozhodovat vlastně jenom ze dvou základních druhů: závěsné nebo osvěžovače do mřížky ventilátoru.
světle růžová růže
Závěsné papírové vůně a kuličky v pytlíku patří mezi léty osvědčenou klasiku. Vyznačují se nízkou cenou, která je ale vykoupena kratší výdrží. Zároveň je aroma rozptylováno nerovnoměrně a zdržuje se především v okolí umístění těchto produktů. Výhodou pak je, že je lze snadno nainstalovat téměř kamkoliv – na zpětné zrcátko, kliku dveří či pod sedadlo. Právě úkryt pod sedadlem zaručí, že estetika interiéru nebude narušena žádným nežádoucím prvkem.
Instalace osvěžovačů do mřížky ventilátorů je sice o něco složitější než u předchozího typu, přesto je ale velmi jednoduchá. Cena je zde o něco vyšší, ale aroma také mnohem déle vydrží, protože vůně se uvolňuje postupně. Intenzita aroma se dá ovlivňovat buď výkonem klimatizace nebo regulátorem umístěným přímo na osvěžovači. Druhé jmenované jsou cenově náročnější. Výhodou tohoto typu je pak také to, že se nemusí kupovat vždy celý výrobek, stačí dokoupit pouze náplň.
A jak vybrat tu pravou? Řiďte se především svými osobními pocity a přitom mějte na paměti, že vůně bude jinak cítit v obchodě a jinak v interiéru vozu. Parfém by měl podpořit příjemnou náladu, pozitivní energii a působit čistě.
éterické oleje
Osvěžovače vybírejte také podle intenzity. Těžké a výrazné vůně jsou pro delší pobyt ve vozidle absolutně nevhodné. Po chvíli z nich může začít bolet hlava. Proto je vždy lepší vybírat jemnou přírodní vůni, která nebude obtěžovat svým příliš násilným pachem. Některé osvěžovače jsou vyvinuty tak, aby podpořily osvěžení organismu a zamezily tak únavě řidiče.
Nejdůležitějším aspektem výběru by měla být výdrž. Ideální doba provonění by měla být alespoň měsíc. To zaručí, že budete mít na nějakou dobu klid s pořizováním nového modelu a zároveň bude aroma dostatečně intenzivní.