3 chyby v péči, které zpomalují růst vlasů

·        Růst vlasů – proč vlasy rostou pomalu?

Pravděpodobně jste už před stříháním vlasů slyšeli větu: „Jsou to jen vlasy – rychle dorostou.“ Tento názor bohužel v mnoha případech nemá nic společného s pravdou. Někdy, kvůli neustále se opakujícím chybám v péči, si po mnoho let nejsme schopni vypěstovat dlouhé vlasy. V určitém okamžiku se zdá, že se růst vlasů zastaví, konce jsou roztřepené a musíme jít do kadeřnictví. Tam ztratíme pár centimetrů a vše začíná od začátku. Jak rozbít tento kruh?
portrét ženy hrající si s vlasy
Tajemství rychle rostoucích vlasů je tvořeno několika faktory. Za prvé, životní styl a strava jsou důležité. Za druhé, řádná péče o vlasy je nanejvýš důležitá. Každý den máme příležitost udělat alespoň pár chyb, které ničí náš účes. Ve všech fázích jsou chyby – od mytí, přes výživu až po styling. Naštěstí pravidla, která bychom měli dodržovat, nejsou složitá.

·        Nesprávné česání

Když si češete vlasy, postupně se přibližujte k pokožce hlavy, před umytím vlasů si je učešte. Díky tomu budou po opláchnutí šamponem méně zamotané. Přizpůsobte metodu česání typu vlasů. Nezapomeňte, že mokré vlasy jsou náchylnější k poškození a nezapomeňte vždy použít kondicionér. Tímto způsobem si usnadníte česání.
žena si drží dlouhé vlasy

·        Denní mytí

Každodenní mytí vlasů způsobuje příliš agresivní odstraňování přírodního mazu, který chrání stonky před vnějšími faktory. Navíc tento přírodní tuk ovlivňuje hydrataci pokožky hlavy. Po vysušení kořínku se oslabí a rychlost růstu vlasů klesá.

·        Časté a agresivní barvení vlasů

Časté barvení vlasů je jednou z nejhorších věcí, kterou můžete udělat. Tento proces spočívá ve vážném a nevratném zásahu do struktury stonků. V důsledku toho se zvyšuje jejich poréznost, což se projevuje jejich nižší odolností vůči vnějším faktorům. Pokud si tedy barvíte vlasy, zkuste to dělat jen zřídka a je nejlepší aplikovat barvu pouze na kořínky. Nikdy také drasticky neměňte barvu během jediné návštěvy salonu. Tento proces musí být postupný.