Jak vytvořit dětem zábavné hřiště na vaší zahradě

K vytvoření soukromého hřiště budete potřebovat především prostor na zahradě, kam hřiště umístíte. Nemusí se jednat o velký prostor, vybavení přizpůsobíte právě tomu prostoru, který máte k dispozici. Dále budete potřebovat případné montážní náčiní na jednotlivé vybavení a samozřejmě také dávku trpělivosti. Vybavit hřiště pro děti můžete v podstatě čímkoliv vás napadne. Zajistěte pro ně například houpačku, skluzavku nebo prolézačku. Skvělou zábavou bude i pískoviště, na kterém mohou děti rozvíjet svou tvořivost a fantazii, anebo se jednoduše vyřídit s bábovičkami. K pískovišti budete potřebovat samozřejmě i písek, který seženete dnes téměř ve všech obchodech se stavebními potřebami a hobby marketech.

hřiště

Vybírejte takový písek, který bude dostatečně jemný na to, aby se dali stavět bábovičky a dětem se nerozpadaly v ruce. Písek je samozřejmě třeba jednou za čas měnit, protože časem může být dost ušpiněný. Při výběru vybavení dětského hřiště zohledněte věk svých dětí. Některé atrakce pro ně mohou být ještě věkově nedostupné.

Pokud nemáte zahradu, kam byste umístili dětské hřiště, nezoufejte. Stále můžete svým dětem vytvořit příjemné místo na hraní. Pokud máte k dispozici volný pokoj, vytvořte jim hernu, která bude jejím odpočinkovým a hracím místem. Pokud pokoj k dispozici nemáte, vyhraňte pro to třeba část dětského pokoje a přetvořte ho na mini herničku.

trampolína

Zařizování takového místa dětských radovánek nemusí být drahé, jak by se vám mohlo zprvu zdát. Pátrejte po různých akcích a výhodných koupích. Podívejte se například na Jupííí výprodej beanbag.cz, kde najdete v akci například sedací vaky nebo trampolíny, obojí ideální jako výbava pro vaše hřiště. Hřiště samozřejmě nemusíte vybavit jen pro své děti. Můžete si ho dovybavit i zábavou pro sebe. Může to být například stolní fotbálek, různé hrací automaty, houpací síť pro odpočinek nebo bazén, který oceníte jak vy, tak vaše děti.