Výběr schodiště

Pokud plánujete stavbu rodinného domku, který bude patrový, nebo s úložným podkrovím, projektant vám navrhne umístění schodiště, ale výběr samotného schodiště bude na vás. Je to přece váš dům.

Vybrat si interiérové schodiště fa-havlicek.cz může být docela stěžejní pro vzhled interiéru vašeho domku. Pokud nebude schodiště ukryto někde v rohu domu, může se stát velmi výrazným prvkem vašeho bydlení.

Zásadní otázkou je, jak často bude schodiště využíváno. Pokud máte bungalov a schodiště se bude využívat jen pro občasný výstup do skladovacích prostor pod střechou, není důvod dávat schodišti nějaký větší prostor a určitě budete zvažovat, zda schodiště nenahradit jen žebříkem nebo úzkým, třeba i točitým schodištěm.

dům

Pokud ale máte patrový domek a schodiště budete používat několikrát denně, plus po něm budete vynášet nábytek a bytové zařízení, neměli byste na schodišti, na jeho šířce, nijak šetřit. Počítejte i s tím, že schodiště budou časem zdolávat vaše děti a také vy budete časem stárnout, a přestanou vám nohy a klouby fungovat, jako teď, když jste mladí, proto nevolte schody s velkým sklonem a nezapomeňte na pohodlné zábradlí. A až po schodišti začnou chodit vaše děti, nezapomeňte na bezpečnostní zábrany a protiskluzové podložky. Ušetříte mnoho pláče a rozbitých kolen.

Vybrat si schodiště do domu, to je volba jednou pro vždy, protože těžko budete někdy schodiště vybourávat a stavět nové, i když to samozřejmě není nemožné. Proto vybírejte pečlivě, nabídka je široká.

schodiště

Zvolit si dřevěné, kovové, prosklené, ale také točité nebo samonosné schodiště, to je volba, kterou budete muset udělat a říct svému projektantovi, aby je zapracoval do plánů. Ideální je navštívit více prodejen a podívat se na všechny možnosti. Jen tak si uděláte představu, jak bude to či ono schodiště ve vašem domku vypadat.