Kdy se vyplatí stáhnout YouTube downloader


Čas od času se nám může stát, že narazíme na YouTube video, které se nám zkrátka líbí, a na které se často díváme. V takovém případě mnohdy přemýšlíme o tom, že bychom si jej stáhli do počítače či mobilního telefonu, abychom se nemuseli bát, že jej autor smaže, případně si jej mohli pustit kdykoliv, i když nebudeme mít přístup k internetu.

Zde však můžeme narazit na menší problém. Jistě, existuje spousta programů, které nám toto umožňují, ale skutečně se nám vyplatí stáhnout YouTube downloader? Není to totiž tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

pouštění videa na YouTube

V první řadě je potřeba si uvědomit, že podobně jako kterýkoliv jiný program, i tento zabere místo na pevném disku. Skutečně si můžeme dovolit jej obětovat?? Nebudeme jej nutně potřebovat pro nějaký jiný účel? Koneckonců, žádný počítač nemá neomezenou paměť. A zvláště například u hráčů počítačových her s ní může být problém.

Ovšem není to jen program, co nám bude zabírat prostor na disku. Jsou to i videa, která si následně stáhneme. A pokud jich bude více, pak už se může jednat o docela slušnou celkovou velikost souborů. To může snižovat výkon počítače, což rozhodně není nic příjemného.

stahování videa z YouTube

Problémem může být také fakt, že žádný z těchto stahovacích programů není oficiální, z pochopitelných důvodů. To znamená, že nevíme, kdo je jejich tvůrce a zda neobsahuje nějaký skrytý virus, který by mohl náš počítač poškodit, případně svému tvůrci zaslat naše údaje, jako například uložená hesla.

V neposlední řadě je tu ten problém, že YouTube samozřejmě nechce, aby lidé videa stahovali. Z tohoto důvodu neustále mění nastavení tak, aby v tom právě těmto programům zabránili. To však mimo jiné znamená, že je nutné pravidelně náš stahovací program buď aktualizovat, nebo stáhnout nový, a to se všemi riziky, o kterých již byla řeč.

Celkově se tedy dá říci, že většině z nás se něco takového nevyplatí. V tomto případě je lepší spokojit se s legální cestou.