Kdyby to jen bylo o kousek delší

Při zařizování bydlení se setkáme s různými nápady, jak si zvětšit prostory nebo vylepšit celkový design bytu. Mnohdy hodně pomohou věci dělané na míru, které nejen usnadní práci, ale zároveň jsou velmi praktické. Velmi častou pomůckou jsou různé teleskopické lišty, které se hodí snad všude. Výrobce, který tento produkt vyrábí, tak pamatuje nejen na materiál, který musí být odolný a pevný, ale zároveň i na celkové provedení podle toho, kam se bude lišta instalovat. Díky posuvu se snadno můžeme dostat o kousek dál, aniž bychom museli vynaložit větší tělesnou námahu.

jeřáb

Výsuvné žebříky

Pro lepší představu se dá použít takový žebřík, který ve složeném stavu je poměrně malý, ale když jej potřebujeme, tak si ho snadno zvětšíme na požadovanou velikost. Nemusíme chodit ani daleko, samotní hasiči mají na svém voze nejen výsuvný žebřík, který musí bezpečně přepravit určitou váhu, ale zároveň jejich automobil je vybavený různým nářadím a materiálem, který se musí vtěsnat do všech možných boxů a prostorů. Zde mají výsuvné lišty rozhodně svoje opodstatnění.

hasiči

Teleskopické lišty jsou různé

Především je to kovový profil, který je vybavený ložiskovými kuličkami. Ty se samozřejmě musí řádně uchovat, a proto budou uzavřeny do kuličkových klecí. Klece zase pro změnu mají na sobě takové zarážky, které jsou velmi důležité pro samotný posuv. Jenomže i ten musí být kvalitně zpracovaný, aby dokázal unést pořádnou výdrž. Pokud budeme chtít částečný výsuv, tak je přirozené, že nároky budou snadnější na celkové zatížení, jelikož zde není tak velká síla působení. Přesto výrobce myslel na všechny, kterým by se tyto lišty hodily, a usnadnily tak dispoziční řešení. Pak lze vybrat různou délku, šířku a i možnou zátěž, která může být poměrně velká. Podle možností a vhodnosti lze vybrat materiál z hliníku, oceli nebo nerezu. To je pak radost nejen pracovat, ale i vymýšlet různé stavební prvky, kdy tyto lišty usnadní celkově používání.