Od mamánka ruce pryč!

Jistě už jste slyšeli o typu muže, který se nazývá maminčin mazánek. Pokud jste takového potkali, jistě víte, že to s ním není vždy snadné. Jak je poznat, proč nejsou vhodní pro manželství, a dokážete je změnit?

Kde se vzal mamánek?

Mamánci obvykle bývají jedináčci, což ovšem nemusí být pravidlo. Může to být také jediný syn, nebo zkrátka jen ten nejoblíbenější. Chlapec, který se celý život spoléhal na matčiny chytré rady, přijímal od ní pomoc, a vždy našel útěchu v její náruči. Často za to může výchova, kdy je matka na svého syna tolik fixovaná, že jej nenechá samotného dělat téměř nic, a určuje každý jeho životní krok. Ačkoliv je třeba dost starý, aby doma začal pomáhat, mamánek není k ničemu takovému nucen. Možná by si sám vymyslel zábavu, ale proč, když maminka nemá nic lepšího na práci? Něco se nedaří? A jéje. Ale to je v pořádku, protože maminka vždycky pomůže. A po letech výchovy milující matkou vzniká muž zvaný mamánek, který si ani ve třiceti letech bez maminky zkrátka neporadí.

matka a syn

Jak poznat mamánka?

Někdy je to snadné, jindy ne. Typický mamánek žije u matky přesto, že již vydělává, a mohl by si pořídit vlastní byt. Jenomže kdo by mu vařil, pral, uklízel? A tak raději zůstává tam, kde je bezpečno. Jsou ale i tací, kteří již mají vlastní byt, úspěšně rozjetou kariéru, a jejich fixaci na matku na nich jen tak nepoznáte. V prvním případě, kdy bydlí u matky, je velmi možné, že po vás bude chtít, abyste tam i s dětmi žila také. Co by si maminka na stará kolena počala sama? Ve druhém případě jistě budete mít vlastní bydlení, avšak s tím, že maminka bude chodit na pravidelné návštěvy, s radami, které jsou přece posvátné, a sem tam vám předělá byt, za což jí její synáček rád zatleská.

muž se sklenicí okurek

Lze mamánka změnit?

To záleží na tom, jak hluboká je jeho fixace na matku, a záleží to i na jeho matce. Ačkoliv jste si vzala mamánka, neznamená to, že tchyně bude furie, která se o svého syna dělit nechce. Někdy je totiž mamánek produktem neuvědomělým, a i ona už se jej chce zbavit. V takovém případě, a za její pomoci, z něj můžete vytvarovat docela fajn chlapa, nebo alespoň přenést jeho fixaci z maminky na sebe. Pokud je však tchyně na svého syna fixována tak moc, jako on na ni, pravděpodobně moc šancí nemáte, a váš milovaný zůstane navždy maminčiným chlapečkem, zatímco vy budete stát na druhé koleji.