Pořiďte si balkón na zavěšení

Koupili jste si byt bez balkónu a nyní tohoto rozhodnutí litujete? A věděli jste, že existuje jednoduché řešení? S trochou trpělivosti si můžete pořídit závěsný balkón. Cena je příznivá, instalace jednoduchá a balkón podle výrobců vydrží desítky let.

Byty s balkónem, se zasklenou lodžií nebo terasou jsou většinou mnohem dražší, proto si je nemůže dovolit každý. Balkón v závěsné formě ovšem vyjde jen na několik desítek tisíc. A ať už bydlíte v panelovém domě, činžovním domě či vlastním domku se zahradou, instalace balkónu je možná kamkoliv. Výrobci tvrdí, že je vhodné balkón umístit na jakékoliv zdivo – tedy kromě dřeva. Nezáleží potom ani na stáří stavby.
zelené balkóny

Můžete si dokonce vybrat z několika typů. Někteří se určitě rozhodnou pro zasklenou lodžii, kterou budou moci využívat po celý rok třeba jako zimní zahradu. Jiní zvolí balkón klasický. I ten má ovšem spoustu druhů. V případě závěsné instalace vypadá sice neobvykle, ale moderně. A pokud se při výstavbě pustíte i do zasíťování, budou si ho moci užívat i domácí mazlíčci.

Chcete-li zhodnotit investici do svého bytu, nabízí se toto řešení také. Investiční byty získají s balkónem či s lodžií na hodnotě vzhledem k tomu, jak draze se byty s tímto příslušenstvím prodávají.
relaxující žena

Jediným problémem, který stojí v cestě za vaším novým balkónem, je stavební povolení potřebné k jeho realizaci. Na to můžete čekat klidně i několik let. Nebo stavba nemusí povolení vůbec dostat. I přesto se vyplatí to zkusit, protože nemáte, co ztratit.

A odměna v případě úspěšné žádosti je jistá. Váš nový balkón se stane oázou klidu a relaxace. Budete na něm moci v truhlíkách a květináčích pěstovat bylinky a okrasné květiny, číst si, opalovat se či si užívat dlouhých letních večerů. Zvětší se vám životní prostor, pokoje se prosvětlí a budete moci trávit více času na čerstvém vzduchu. Určitě nebudete koupě litovat.

Posted in Byt