Proč je mezinárodní kamionová doprava nejpoužívanějším typem přepravy

Je jasné, že téměř žádná země nemůže být v současné době zcela soběstačná, ať už se jedná o potraviny, surovinové zdroje či jiné výrobky. Není tedy divu, že se jich mnoho musí dovážet ze zahraničí. K tomu je samozřejmě zapotřebí vyřešit jejich přepravu tak, aby byla co nejefektivnější a dostatečně spolehlivá.

Dnes je nejčastěji využívaná mezinárodní kamionová doprava Shipvio, a to z dobrého důvodu. Nabízí totiž řadu výhod, který jiné typy nemají. Jediným problémem je v tomto případě zaoceánská doprava, která musí být řešena jiným způsobem.

kamion3

Jaké ale výhody přesně nabízí? Především je to, v porovnání s ostatními druhy, nízká cena. Samozřejmě to není zadarmo, avšak i tak je skutečně levnější než například doprava letecká. A všichni víme, že v jakémkoliv byznysu je cena jedním z hlavních určujících faktorů. Avšak není to vše, čím je kamionová doprava výhodnější oproti svým druhům.

Dále tu totiž máme flexibilitu. Zatímco vlak, loď nebo dokonce letadlo jsou poměrně náročné na vypravení, zvlášť pokud je nutné udělat mimořádnou dodávku, u nákladního automobilu je to jednoduché. V podstatě stačí jen sehnat řidiče, naložit náklad a může se vyrazit.

kamion5

Opomenout nemůžeme ani skutečnost, že je možné dojet od nákladového prostoru až k zákazníkovi bez nutnosti překládat. To má výhodu v tom, že není potřeba zařizovat překládku, což může být logistický oříšek, a snižuje se tím možnost poškození nákladu.

Dále je zde skutečnost, že řidič může vybírat tu nejlepší cestu dle aktuální situace. Když se například vyskytne překážka na cestě, například v podobně dopravní zácpy, pak se jí může vyhnout, pokud se o ní včas dozví. Díky tomu se samozřejmě zboží dostane k zákazníkovi rychleji.

Je tedy jasné, proč je tento způsob dopravy nejčastěji používaný. Má ale i nějaké nevýhody? Popravdě řečeno, ano. Je zde největší možnost, že se stane účastníkem dopravní nehody. Avšak i přes toto riziko se nákladní doprava vyplatí.