Typy pro renovaci malého prostoru

Často se stává, že si člověk pořídí malý byt a chce jej zrekonstruovat. Ovšem hned prvním háčkem je fakt, že byl prostor již jednou rekonstruován, a to ne příliš šetrným způsobem. Proto se musíte znova vrhnout do víru rekonstrukce a upravit si svůj byt podle vlastních představ. Připravte se tedy na to, že budete muset starý byt vykuchat až po obvodové stěny, vyměnit okna a dveře a možná i sáhnout do půdorysu a změnit dispozici.
Malý byt
Čím začít?
Nejprve si sedněte a nakreslete si stávající rozložení bytové jednotky. Stanovte si, jaké jsou vaše potřeby, co se týče prostoru, čili jak chcete žít. Jaký je váš životní styl, jestli váš byt bude místem pro setkávání s přáteli nebo bude váš obývák částečně i kanceláří. Všechny tyhle otázky budou formovat finální podobu vašeho bytu.
Využijte každý koutek jako úložiště
Všude, kde to jen bude trochu možné, zakomponujte úložné skříně, police či regály. Obzvláště v kuchyni si musíte s úložnými prostory vyhrát. Vytvořte místo na kořenky nebo na odkládání poklic. Využijte prostory pod gaučem, kam můžete schovat bedýnky na kolečkách, zkuste do koupelny přidat zapuštěné prostory do stupaček.
Nechť je všude světlo
Jeli to jen trochu možné, pořiďte do bytu velká okna. Ty vám zabezpečí nejen dostatek slunečního svitu, takže ušetříte na energiích, ale také byt opticky rozšíří. Představte si, že sedíte u sebe v bytě na gauči, okna máte dokořán a cítíte se, jako byste seděli uprostřed parku. Snažte se používat co nejsvětlejší barvy, které vám neuberou na prostoru. Pokud máte rádi něco výstředního, můžete prostor dotvořit barevnými doplňky.
Ukládací prostory
Zmenšete chodby
Máte-li vstupní chodbu, zkuste ji navrhnout co nejmenší. Obzvláště staré panelákové chodby zabírají příliš mnoho místa, které vlastně nikdy nevyužijete, místo chodby si raději pořiďte prostornější koupelnu s krásnou vanou na relaxaci.

Posted in Byt