Dermokosmetika nebo běžné kosmetické výrobky – co je lepší pro péči o pleť?

Právní předpisy týkající se „dermokosmetiky“ nemají jednoznačnou definici, ale je třeba si uvědomit, že to jsou kosmetické přípravky, které jsou k dispozici v Evropské unii a podléhají směrnici 76/768 / ES.
V praxi se dermokosmetika liší od běžné kosmetiky především svým složením. První z nich, neobsahují umělé látky (např. barviva, konzervační látky a syntetické vonné látky), které mohou dráždit kůži a způsobit alergické reakce. To je důležité!
vědec kouká do mikroskopu
Dermokosmetika: vyznačují se vysokým obsahem účinných látek, jsou hypoalergenní, a proto jsou ideální pro péči o citlivou pokožku, nemají žádné konzervační látky nebo jejich množství je zanedbatelné, jsou dermatologicky testovány, vytvářejí se ve sterilních podmínkách s péčí o nejvyšší kvalitu konečného produktu. Tato kosmetika je díky vysokému obsahu účinných látek ideální pro problémovou péči o pleť. Lidem, kteří se potýkají s akné, růžovkou nebo citlivou pokožkou, můžou tyto výrobky vyhovovat více.

Kdo by jí měl používat?

Pro citlivou pokožku
Farmaceutické přípravky jsou vynikajícím řešením pro lidi, kteří mají citlivou pokožku, jsou náchylní k podráždění a alergické reakci. Nejlepší dermokosmetika na trhu má mírné a hypoalergenní složení, a proto by ji měl používat kdokoli, kdo má citlivou pokožku, např. atopickou pleť.
lékárna prodejna
Pro problémy s akné
Pokud je vaše pleť náchylná k akné, nesmí vám doma chybět. Je nejen účinnější než ostatní přípravky, ale také jejich složení bylo vyvinuto dermatology a kosmetology, díky čemuž vám pomohou účinně se zbavit nedokonalostí.
Pro těhotné ženy
Těhotenství a doprovodné hormonální změny zpravidla přispívají ke změně stavu kůže budoucí matky. Stává se, že u některých žen vede hormonální bouře k problémům s pletí, která se stává suchou, nebo se objeví akné. V tomto případě by budoucí matky měly používat dermokosmetiku, což jsou nejen bezpečnější výrobky, ale také účinnější než výrobky dostupné v místních obchodech a drogeriích.
Takže pokud vám záleží na nejlepší péči o pleť, dejte přednost dermokosmetice, která je účinnější, bezpečnější a jemnější než výrobky z drogerie. Díky tomu bude vaše pokožka zdravá, pevná, krásná a dobře udržovaná!