Už jste slyšeli o mrazem sušeném ovoci?

Máte rádi zdravou stravu a občas si dopřejte i něco nezdravého? Každý by si měl občas dopřát i něco, co není úplně zdravé, ale vědět, že si to dává jen jednou za čas a ne každý den. Je důležité jíst zdravé potraviny bohaté na živiny a vitamíny, ale je také dobré občas zhřešit a dát si něco nezdravého. Pokud totiž převažuje více toho správného, tak je vše v pořádku.

fast food
Dejte si ke snídaní třeba ovesné vločky s jogurtem, na oběd kuřecí maso s rýží a zeleninou a na večeři si dopřejte fast food. Pokud to takto není každý den, tak nemusíte mít špatné myšlenky a ani se nemusíte bát, že z jednoho nezdravého jídla ihned přiberete. V tomto ročním období navíc máme sklony k tomu, abychom jedli více potravin bohatých na tuky, protože je nám častěji zima a teplé domácí jídlo nás zahřeje. Pravděpodobně se tedy v tomto období můžete nachytat, že máte chuť na svíčkovou, nikoliv na ledový salát.

Pokud si rádi dopřáváte i ovoce, tak jste nejspíš zaznamenali, že v zimě je vždy dražší a jen pár druhů je za přijatelnou cenu, abyste neplatili vysokou částku. Celoročně si můžete koupit zmrazené ovoce v sáčku v obchodě v mrazáku. Jestli nemáte rádi mrazené ovoce, tak se můžete podívat po mrazem sušeném ovoci. Toto ovoce nenajdete v mrazáku. Nejčastěji jej koupíte v sáčcích – trvanlivé. Prochází totiž metodou lyofilizování. Neztrácí svou chuť ani výživové hodnoty. Má dlouhou trvanlivost a uchovává si svůj původní vzhled. V sáčku tedy velmi dobře rozeznáte jahody od maliny a borůvky od ostružin.

zdravé ovoce

Jíst jej můžete místo chipsů večer u televize. Dát jej můžete do jogurtu ráno i spolu s čerstvým ovocem a také si s ním můžete ochutit čaj. Nejlépe se hodí do zeleného, bílého a černého čaje.
Pokud máte hodně rádi maliny, tak v zimě jsou v obchodech drahé nebo je vůbec nenajdete k zakoupení. Můžete si tedy na zimu nakoupit zásobu lyofilizovaných malin a neochuzovat se o Vaši oblíbenou potravinu.