Výhody nebankovní hypotéky, oproti té bankovní

Zatímco dříve si lidé půjčovali peníze nejraději v bance, jelikož jiné instituty se hemžily podvodníky, dnes je na trhu spousta nebankovních společností, jejichž nabídky hypoték vycházejí skutečně lépe než ty bankovní, a lidé jim mohou bezpečně důvěřovat. Jaké jsou ale hlavní důvody, proč si čím dál větší část lidí půjčuje peníze raději u nebankovních společností, než-li v bance?

komínky z peněz

Registr

Záznam v registru se vám objeví při každém, byť sebemenším přešlapu. Opozdíte se se zaplacením splátky, a ať už k tomu máte sebelepší důvod, například nutné náklady na léčbu člena rodiny, či fakt, že se zaměstnavatel rovněž opozdil s výplatou, v bance už na vás koukají přes prsty. Bankovní pravidla jsou zkrátka přísná a neměnná, a jakýkoliv záznam v registru je pak velkým problémem. Naproti tomu nebankovní společnosti tyto drobné přestupky z minulosti tolik neřeší. Jejich prioritou je poskytnout vám úvěr, který zvládnete splácet, a tak mnohdy dovedou přimhouřit oko nad záznamy v registru.

Vaše příjmy

Dále pak banky velmi důkladně prověří vaše příjmy, které by měly být o to vyšší, o co větší částku si potřebujete vypůjčit. Nebankovním společnostem stačí, že jsou příjmy dostatečné k tomu, abyste dokázali splácet.

šedá kalkulačka

Délka vyřízení půjčky

Čím vyšší částku si potřebujete zapůjčit, tím delší dobu potrvá, než se banka dobere toho, že vám ji půjčí. Nemluvě o tom, že budete muset dokládat tolik informací, až se vám z toho div nerozskočí hlava. Lidé, kteří potřebují půjčku získat rychle, pak nadšení nebudou. U nebankovních společností pak toto vyřizování trvá mnohem kratší dobu, a problémem není ani vyřízení půjčky do 24 hodin.

Co nebankovní společnosti nabízí?

Nebankovní společnost vám může nabídnout například americkou hypotéku bez registru. Jedná se o druh půjčky, který je velmi populární například v Americe. Slovo hypotéka v tomto případě neznamená, že si peníze musíte půjčit pouze na financování nemovitosti, ale že za ně svojí nemovitostí ručíte. Půjčit si pak můžete až 70% odhadní částky, a dobu splátek si nastavit až na 30 let.