Při návrhu vestavěných skříní důvěřujte vlastní intuici a selskému rozumu

Dvakrát měř, jednou „montuj“

Toto okřídlené přísloví zná snad každý, ale ne všichni se jím řídí. Při plánování uspořádání věcí ve vestavěných skříních byste neměli nechat na cizí rady jednoho člověka, zvláště pak nezkušeného, anebo se ihned bezhlavě vrhli na první řešení, které objevíte na Internetu. V první řadě si nechte poradit od někoho zkušeného, například firmy, které vestavěné skříně montují, budou mít za sebou celou řadu hotových realizací a s velkou pravděpodobností také recenzí a vyjádření zákazníků ke konkrétním řešením. Firma vám tak může poradit i v něčem, co se nikde nedočtete, a může vás odradit od některých chyb.

vestavěná skříň na míru

Nezapomínejte na osvětlení

Ať už si zvolíte jakýkoli typ vzhledu posuvných dveří, např. dub sorano světlý H1334 sten-skrine.cz, anebo akácii lakeland H1277, bude se vám hodit osvětlení prostoru před skříní i uvnitř skříně. V současné době existuje řada možností, jak to provést, a to i úspornou formou pomocí LED diod, uspořádaných do LED pásků, tenkých zářivkových trubic či žárovek. Osvětlení může být barevné nebo v bílé barvě v odstínech studených či teplých, jak vám to vyhovuje. Nasvítit lze skříň jak na efekt, tak i z praktických důvodů, aby se vám snáze převlékalo a hledalo rozmístěné předměty uvnitř. Osvětlovací techniku lze ovládat přímým spínačem, využít stmívač, dálkové ovládání či plnou automatiku.

šaty ve skříni

Netradiční prostory pro vestavby na míru

Vestavěné skříně na míru se netěší svému pojmenování náhodou, skutečně se montují přesně podle požadavků zákazníka na místo, které určí za vhodné. Obvykle to bývá celá volná stěna v ložnici či v předsíni, ale teoreticky lze vykrýt i jiné prostory, například podkrovní šikmé stěny s krokvemi, prostor pod přímým či lomeným schodištěm, nevzhledný a křivý roh v místnosti atp. Posuvné dveře skříně pak celý prostor uzavřou do pěkného a zároveň funkčního a stylového zázemí.