Jak si zpříjemnit odchody a příchody domů

Je zcela přirozené, že první co vidíme a kam vkročíme po otevření vchodových dveří, je předsíň. V podstatě se jedná o malý prostor, ale je potřeba jej prakticky vybavit, aby i na tomto malém místě byl pořádek a přehled. Přirozeně, když je možnost i místnost plně vybavit nábytkem, tak je to ideální a není třeba počítat každý metr. Nicméně i na malém prostoru se dají dělat zázraky. Důležité bude, ujasnit si, co zde vlastně chceme mít nebo spíše co je nutností zde umístit.

police na boty

Zaměřeno na botník

Výrobci nabízí mnoho verzí, které si lze pořídit. Vždy bude záležet na volném místě a také tak trochu na našich představách a prioritách. Přesto botníky do předsíně nikdy nezklamou a navíc velmi mile překvapí i cenovou relací. Pár tipů na správný výběr se ovšem vždycky hodí.

1. Botník by měl být dostatečně prostorný, aby se boty v něm nemačkaly. Ideální je zde mít pouze sezónní obuv, poté se nebude přetěžovat a ani nijak zbytečně se nemusí vymýšlet, jak tam obuv uložit.

2. Rozhodně mu nesvědčí, aby byl plně uzavřený, menší větrání je opravdu přínosné.

3. Každý správný botník má již zabudované i odvětrání.

4. Obuv potřebuje údržbu a rozhodně není na místě do botníku ukládat boty znečištěné nebo dokonce mokré.

5. Ideální je mít všechny součásti, které spolu souvisí pohromadě. V tomto případě se jedná o různé krémy na boty, impregnaci, hadříky či houbičky a samozřejmě lžíci na obouvání.

6. Pokud máme dostatečný prostor v předsíni, tak chybu neuděláme, když si pořídíme předsíňové sestavy i s botníkem, kterých je na trhu velké množství. Vybrat se dá nejen tvar, ale i provedení nebo barevné kombinace.
hezky složené boty v botníku

I naše předsíň si zaslouží vypadat příjemně a přitažlivě. Nemusíme se obávat ji ozdobit obrázky, dekorativními předměty nebo pořídit si sem velké zrcadlo. Kde je více místa, tak se hodí i nějaká stolička či křesílko, což poslouží pro pohodlné obouvání.