Máte zabezpečený počítač před virovými hrozbami?

Vytvoření kryptoměny Bitcoinu s sebou přineslo další úskalí, které souvisí s možností tuto měnu získávat. Používá se pro to již vžitý specifický název – těžba měny. Tak jako lidé těží zemní plyn a ropu, tak se někteří zaměří na těžbu virtuálních mincí. Není to nic nereálného, může to provádět v podstatě každý. Jen to vyžaduje splnit určité podmínky.
bitcoin měna
Je k tomu zapotřebí výkonná výpočetní technika a vzhledem k tomu, že zájemce o Bitcoiny není ve své aktivitě nijak omezen, může nasadit do akce tolik počítačů, kolik bude chtít. To pochopitelně nahrává i počítačovým zločincům. Ti se snaží rozesílat různé škodlivé kódy (malware) všude, kde to jen jde. Někteří odborníci se na tento problém zaměřili a provedli analýzu, jak na tom jsou různé organizace a velké podniky ve světě. Zjistili překvapivě hrozivé skutečnosti, pro těžaře Bitcoinů v současné době efektivně pracuje zhruba 55 procent všech světových firem, sdružení a organizací.
virtuální peníze

Více než polovina podniků ve světě je pro piráty výhodným médiem

Zločinci se specializují na výkon, to znamená, že čím více navštěvovaný webový server (stránka), tím efektivnější těžba. A tak se tyto nekalé praktiky objevily i na serverech pro sdílení multimediálních souborů a streamování videa. Pochopitelně bez souhlasu a obeznámení klientů. Ve finále to pak vypadá tak, že napadený stroj jede na plný výkon a vydělává slušné obnosy, aniž by to jeho majitel tušil.
Virtuální měna je celosvětový fenomén, který někdo obdivuje, někdo zatracuje, každopádně výsledky průzkumu jasně poukazují na neopatrnost a nedostatečné zabezpečení výpočetní techniky proti škodlivým virům. Lidé si často vůbec neuvědomují, co viry dokážou a komu vlastně slouží. Každý vir je svým způsobem parazit, který profituje na svém hostiteli, aniž by sám prováděl nějakou plodnou a prospěšnou službu.

Posted in Nezařazené