Peugeot 308

Výkon
Nejdůležitější rozdělení je podle typu modelu, které se zde dělí na tři. První je Active, další GT Line a poslední GT. Od tohoto se odvíjí výbava, motorizace a cena. Je jen na Vás a vašem používání kterou variantu zvolíte. Úplně nejzákladnější je Active s motorem 1.2 PureTech 110 S&S MAN6. Díky malému objemu má spotřebu. Tuto hodnotu udává výrobce na 4,6 l na 100 km. I přesto dosahuje výkonu 81 kW, což na tuto váhovou kategorii úplně bohatě stačí. Za tento základ zaplatíte okolo 375 000 Kč. Naopak pro sportovnější jízdu je tu nabízen model GT s motorem 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8. Již podle názvu poznáte, že se jedná o naftový motor. Ovšem výkon, rapidně stoupl na 130 kW se zrychlením z 0 na 100 km za 8,2 s. To společně s výbavou jen potvrzuje, že se jedná o vrchol Peugeotu 308.
Peugeot logo
Vzhled
Vůz nově působí mnohem masivněji a celkově vypadá moderně. Přední maska je dost široká a z části chromovaná, a díky tomu budí důstojný dojem. Kolem jsou lemovány full LED světlomety přesně zapadající do designu tohoto modelu. Celou nádheru zvýrazňují 18“ hliníková kola. Interiér je také precizní, ale nemusí se zalíbit každému. Nyní se přesuneme k volantu, který má speciální tvar pro pohodlné držení a zatáčení. Hned vedle se nachází přístrojová deska s již běžným dotykovým displejem. Ten je umístěn o trochu výše, pro jeho pohodlné sledování. Samozřejmě umí dost chytrých funkcí, ale k těm se vrátíme později.
Peugeot 308
Technologie
Do jedné z nejdůležitějších bych zařadil 3D navigaci, jenž můžete ovládat pomocí hlasu a zobrazit na ní všechny důležité informace. K chytrému display také můžete snadno připojit svého mobilního miláčka a ovládat ho přes něj. Při zvolení určité výbavy máte k dispozici Drive Sport Pack, díky kterému se auto přizpůsobí do sportovnějšího režimu. Zvýší se reakce posilovače, plynového pedálu a z výfuků půjde rázem výraznější zvuk. Na obrazovce také uvidíte několik údajů, jako například výkon, tlak přeplňování nebo točivý moment. Oceníte určitě i zvukový systém Hi‑Fi Denon, jehož kvalita zvuku zaujme i náročnější uživatele.